RSS

Rakúska hranica

Dnes okolo tretej poobede začalo hrmieť a zakrátko na to sa spustil veľký lejak. To trvalo s menšími prestávkami do štvrtej a už som si myslel, že nič z dnešneho bicyklovania nebude. Potom ale prestalo pršať a o piatej už vyšlo aj slnko a cesta sa usušila. Tak som to v robote zabalil o piatej a došiel na byt. Prezliekol som sa, nabral vody, nahadzal do vreciek mobil, servitky, okuliare, imbusak, električenku s 5 eurami v puzdre, kľuče od bytu a zamku na bicykli. Do ruky tretry, fľašu s vodou a zišiel som dole, odomkol a pripravil bike, vynuloval tachometer a obul si tretry.

Zvažoval som, či mám ísť rovnakou trasou ku LaFranconi ako včera alebo okolo nemocnice Kramáre, potom cez križovatku na patrónke a tak na Mlynskú dolinu, ale keď som bol von a videl že premávka o šiestej ešte nebola kľudná a nevedel som čo ma tam čaká, tak som sa rozhodol ísť opäť cez Hroboňovú.

K nadchodu som sa dostal pomerne rýchlo, tu som musel zosadnúť aby som preložil bicykel cez obrubník na chodník, na tretíkrát sa mi podarilo rozbehnúť, kôly tomu, že neviem ešte hneď do 2 sekúnd pripnúť ľavú tretru ale podarilo sa a tak som v pohodičke vyšiel hore, prešiel na druhú stranu, potom po chodníku až ku križovatke a tu opäť som musel zosadnúť a zložiť bicykel na cestu. Inak, stálo tam auto obyčajné civilné ale boli v ňom policajti a pozerali z križovatky na štvorprúdovku. Tak som nasadol, tu sa mi poradilo na prvý pokus rozbehnúť a už som sa viezol, došiel som až na križovatkú Pri habánskom mlyne, kde som musel zataviť, lebo semafory boli vypnuté a potreboval som sa dostať cez 4-prúdovku na druhú stranu. Kým som čakal až sa uvoľní cesta tak som sa napil. Po chvíľke sa dalo prejsť tak som sa pustil, na prvý pokus sa podarilo aj pripnúť ľavú tretru a už som išiel na cyklochodník. Toto bol teda tretí rozjazd. Keď som došiel k Zoo tak som nešiel cez cestu na to pokračovanie cyklotrasy, ktoré končí kusom betónu ale som vyšiel ku kružovatke, a videl som že už svieti zelená tak som pridal aby som nemusel zastavovať. Takto by sa dalo v dostatočnom predstihu pred semaforom pozerať kedy prepne a pomaličky dojsť ku križovatke aby netrebalo zastaviť.

Od tejto križovatky to išlo dole kopcom až ku križovatke pri moste LaFrancony, kde som zosadol aby som prešiel pešo cez električkove koľajnice, ako som písal včera, je tam asi 2 centimetrová hrana, a nechcem riskovať. Na druhej strane som nasadol (štvrtý rozjazd) a už som išiel pekne cez parkovisko až k mostu, tu som vyšel pomaličky hore, tiež na pravú stranu mosta, je tam totiž prázdno, ľudia chodia po ľavej strane, aby videli most SNP, Ufo a hrad. Keď som došiel na koniec tak som zosadol, lebo je tam ta spomínaná hrana plechu a navyše nechcem aby sa zopakoval včerajší scénar a tak som zišiel dole pešo. Pozerel som sa na tachometer a už som mal cez 5 kilometrov od bytu. Napil som sa, nasadol (piatý rozjazd) a hor sa smer Viedeň :)

Včera to bolo 7 kilometrov, tak dnes pridávam 1 kilometer, tak dnešný cieľ je 8 kilometrov od bytu. Týmto som došiel ku hranici Slovensko-Rakúsko ale už som videl nejake tabule neďaleko tak som toľko ešte došiel k ním. Tu som si oddychol, napil sa, urobil zopár fotiek, pozrel na tachometer, ukazoval že mi to trvalo 25 minút. A zbadal som jednu zaujímavú informáciu a to, že na tabuli bolo napísané Viedeň 32 kilometrov. Je to menej ako som teda počítal, že to bude 60 kilometrov dokopy, takto to bude 40 kilometrov. Tak som si rýchlo v hlave repočítal, že ak pôjdem priemerne aspoň 20km/h tak za 2 hodiny by som mal dôjsť do Viedne. Paráda.

Ešte zopár štatistických údajov z tachometra, dnešná trasa 16,76 kilometrov, maximálna rýchlosť 39,3 km/h, priemerná rýchlosť 17,3 km/h, celkový čas 58 minút, teplota ktorú som dnes videl bola 29 stupňou celzia. Calorie 385,09, spálene tuky 34,447. Celkovo mám už s bicyklom najazdené 35 kilometrov a celkový čas 2 hodiny a 7 minút.