RSS

Pulzmeter

V noci z pondelka na utorok sa na severnom a severo-východnom Slovensku prehnala búrka, v okoli Terchová a Orava mali dosť veľké problemy. Potom cez deň sa to trošku rozišlo ale došlo aj do Bratislavy v minimalnej miere. To znamená, že okolo obeda trošku popršalo ale potom okolo tretej sa rozpršalo a o štvrtej došiel poriadný lejak, ktorý trval asi do piatej a potom sa to ukľudňovalo.

Tak som teda ostal v práci a odišiel som až o šietej, hoci ešte trošku mierne sem tam pršalo ale dalo sa prejsť. V pondelok večer som si objednal v Mall.sk pulzmeter Sigma 15.11 a hneď na druhý deň v utorok mi došlo potvrdenie, že si ho môžem prísť vyzdvihnúť na výdajňu. Vyzdvihol som ho, došiel na byt a študal aké všetky funkcie má a ako sa používa.

Základom je meranie pulzu hrudným pásom, ktorý je prepojený bezdrôtovo. Pri nastavovaní som zadal dátum narodenia, hmotnosť, pohlavie a on z toho vypočítal moju maximálnu tepovú frekvenciu. Potom som si nastavil, aby ma alarm upozorňoval na zónu spaľovania tukov. Okrem toho ešte počíta kalórie a spálene tuky. Cele toto sa dá zaznamenávať po okruhoch a údaje ukladá do svojej pamäte, ktorá sa da prezerať aj neskôr. V nej sú uložené počiatočný čas okruhu, maximálnu a priemernú tepovú frekvenciu, percento času strávený v nastavenej zóne, kalórie a spálene tuky.

Vyskúšal som sedieť, ležať, pošľapať v stepery a pozoroval som ako sa mení tepová frekvencia, ako prebieha upozorňovanie na zónu, ako sa prepínajú ďalšie okruhy a potom na záver ako si prezriem históriu. Všetko je parádne, akurát signál na vstup alebo výstup zo zóny používa rovnaký zvuk a tak neviem či som vstúpil alebo vystúpil, bez pohľadu na displej.

Keďže bicyklovanie je pre mňa za odmenu a nie za trest, tak som pre nepriazeň počasia dnešný tréning vynechal. Zajtra teda budem pokračovať trasou, ktorý som mal prejsť dnes a to 12 kilometrov.