RSS

Druhý kilometer v Rakúsku

Pred malou chviľou som sa vrátil z výjazdu. Dnes bol cieľ 10 kilometrov od bytu. Vyrazil som niečo po 18:00. Dnes som zvolil trasu smerom k LaFranconi okolo nemocnice Kramáre, cez križovatku pri Patónke, cez križovatku Mlynská dolina až ku križovatke pod LaFranconi. Zastaviť som musel len raz, pri Patrónke, lebo keď som sa približoval svietila červená a aj napriek pomalému dojazdu sa neprepla. Zastal som, počkal si peknú chvíľku a na zelenú som vyrazil. Pri Mlynskej doline ako som sa približoval sa prepla zelená a tak som trochu pridal aby som to stihol a stihol som, hoci už som uvažoval nad variantov, čo spravím ak by sa to preplo na červenú, či ešte prebehnem alebo zastavím. Našťastie som v pohode prešiel na zelenú :)

Došiel som ku križovatke LaFranconi, tu som už zosadol, lebo som potreboval prejsť cez koľajisko. Na druhej strane cesty počas toho ako som sa napil sa pozrel na tachometer, zaujímal ma čas za koľko som sa dostal od bytu k LaFranconi. Boli to necelých 14 minút. Nasadol som a prevezol sa na druhú stranu LaFranconi, kde som už tradične zišiel dole pešo. Na tachometri bolo 5 kilometrov a pár metrov. Nasadol a vydal sa na ďalších 5 kilometrov, smer Rakúsko.

Dunajská cyklotrasa je pohodička rovinka, jedine čo vadí sú prvých par stoviek metrov diletačné čiary, potom je už pekná asfaltka, takže v pohode. Dnes ale fúkal vietor od Rakúska čo som veľmi nepocítil na náročnosti šliapania, keďže to sa dá zoptimalizovať vhodným prevodom jedine čo tak som si všimol, že rýchlosť sa znížila z doterajších na tomto úseku 26 km/h na asi 21 km/h. Je to stále nad 20km/h takže som spokojný. Čo ale ma viac znepokojilo bolo to, že keď som prešiel za zákrutu, tak vietor bol už bočný a cítil som sem tam ako mi predné koleso torchu mikne do strany. Jasne, že ruky to pocítia a hneď zareagujú a neskôr sa tomuto stavu prispôsobili a "vykrili bočné nárazy" :)

Netrvalo dlho a už som míňal včerajší cieľ, ostával mi teda posledný kilometer k dnešnému cieľu. V pohodičke som došiel a ešte trošku ďalej, aby som mi mal kde oprieť bike a urobiť zopar fotiek. Po tom ako som pofotil všetko okolo, naskytol sa dokonca pekný výhľad na bratislavský hrad, na poli dokonca bola stará studňa s kladkou je vytiahnutie vody, neviem ale či finkčné, no vyzeralo to plekne, aspoň mne sa to páčilo :) Pozrel som tachometer a zopár štatistický udajov, maximálna rýchlosť 49,7 km/h, priemerná rýchlosť 22,6 km/h, čas 27 minút, teplota 32,6°C

Doplnil som vodu a vydal som sa naspäť na byt. Cestou k LaFranconi som obehol zopar relaxačných cyklistov a vďaka vetru z Rakúska som za zákrutou k Bratislave bez väčšej námahy točil 30km/h, avšak nemám ešte priblu tak sa držím zásady, nešahať na veľké koliesko v predu :P Vyliezol som hore na LaFranconi, tu som zastavil, napil sa a vydal sa ďalej.

Došiel som až po križovatku LaFranconi, prešiel cez cestu a dnes som sa vydal po tej cyklo-panelovke k Mlynskej doline, tu som be zastavenia prešiel na červený cyklo-chodník a dostal sa tak až ku križovatke Pri Habánskom mlyne. Tu som sa chytil tlačítka na semafor, a čakal kým sa naskytne príležitosť prejsť cez štvor-prúdovku. Po chvíľke sa tak satalo a pohol som sa na druhú stranu. Dnes ale chcel vyskúšať nájsť nejakú cestu aby som sa dostal ku nadchodu na Hroboňovej nejako bez toho aby som musel zostúpiť. Tak som na poslednej križovatke odbočil vpravo, blúdil som trochu po uličkách až som prešiel 1,5 kilometra nakoniec som sa dostal na ulicu Jánošíková, z ktorej som sa dostal ku brnianskej štvorúprúdovke a uvidel som na druhej strane logo Záložne a to som vedel že som ďalej ako je nadchod, tak som stočil doľava a presne tak, pár metrov došiel som k nadchodu. Keďže som už bol na chodníkú tak som nemusel zostupovať a teda vyšiel som hore bez zastavenia. Zastaviť som musel až na druhej strane, kôly obrubníku. Naozaj zvažujem, že by som spravil nejakú večernú "brigádu" a zabetonoval si maličký najazd. Musím pozisťovať kde kúpiť cement a štrk v rozumnom množstve.

Odtiaľto som už došiel až pred byt, pričom som na križovatke využil znížený obrubník, ako to že som si ho nevšimol doteraz :) Na záver ešte celkové štatistiky, dĺžka trasy 22,24 km, maximálna rýchlosť 49,7 km/h, priemerná rýchlosť 19,7 km/h, celkový čas jazdy 1 hodina a 9 minút, teplona v cieli bola 32,6°C, kalórie 513,15, spálene tuky 52,84. Celkovo tak mám už odjazdené 76,94 kilometrov a celkovú čas mám 4 hodiny a 11 minút.