RSS

Deviaty kilometer

Práve som sa vrátil z dnešného výjazdu. Dnes som mal v pláne 9 kilometrov od bytu a keďže je sobota, cesti sú prázdnejšie asi o 60% tak som si povedal, že vyskúšam prejsť okolo nemocnice, cez križovatku na Patrónke a tak sa dostanem do Mlynskej doliny kde prejdem tiež cez križovatku ako včera.

Rano som vstal až o jedenástej, lebo včera večer som zaspal skoro, a potom som sa zobudil o polnoci a do štvrtej rana som ešte niečo robil na počítači a pozeral jeden film. Po tom som ešte do tretej poobede odkedy som vstal robil na plošnom spoji pre zvonček, o štvrtej som bol v tescu na nakup, potom od piatej som do siedmej varil a okolo 19:45 som vyrazil.

Ako som nasadol na bike na druhej strane cesty pred bytom tak som zosadol až na križovatke pri moste LaFranconi. Pri patrónke ako som prichádzal naskočila zelena, v Mlynskej doline bola červena a tak som pomaličky sa približoval až naskočila zelena a na LaFranconi som už zosadol, lebo trebalo prejsť cez koľajnice a kým naskočila zelena tak som sa napil. Potom som nasadol a viezol som sa až na druhy koniec mostu za Dunaj, kde som zosadol koly tomu plechu čo tam je na spojnici. Z mostu som pre istotu zišiel pešo, na tachometri som mal niečo cez 5 kilometrov ale asi trošku menej ako keď som išiel cez Hroboňovu. Napil som sa, nasadol a hor sa smer Rakúsko :)

Vietor nefúkal, aspoň na som nič nepociťoval. V pohodičke rovnomernym tempom som sem tam zopar bežcov alebo relaxačných cyklistov obehol. Po chvíľi som už míňal hranicu a ostávali mi posledné dva kilometre. Keď som prechádzal okolo miesta kde som včera došiel, tak na tachometri som nemal celých  8 kilometrov, takže tým je jasné, že dnes som išiel kratšou trasou, bolo to asi 7,7 km.

Na rakúskych poliach už žňali kombajny, tak trošku na jednom úseku sa prášilo. Dorazil som na 9-ty kilometer, zosadol a rozhliadiadol sa, vybral fľašu s vodou a popíjal, pričom som si obzeral nejakú zaujímavú vežu alebo čo to je na protiľahlom kopci. Je to dosť ďaleko tak viac neviem rozoznať čo to je. Na tachometri som mal maximálnu rýchlosť 52,7 km/h, primerna 23,7 km/h, čas trasy 23 minút a aktuálna teplota bola 27,5°C

Po chvíli čo som pofotil aj okolie,tak som nasadol na cestu späť. Došiel som až k mostu LaFranconi, kde som ešte vyšiel hore a tam som zosadol, kôly tomu plechu. Boli za mnou už štyri kilometra na ceste na byt tak som sa napil, nasadol a došiel som až ku križovatke pod LaFranconi, chcel som dnes vyskúšať sa vrátiť po ceste tak som išiel pochodniku a hľadal kadiaľ by som bez skosu zišiel na cestu až som došiel k zastávke Botanická záhrada, tam som zišiel na cestu a rozbehol sa k ku križovatke pod mostom LaFranconi, tam na semafori akurat naskočila červená tak som zastal, kým som čakal som si všimol, že prichádzal autobus tak som vyložil bike na chodník, naskočila zelena, autobus odišiel a ja som nasadol a prichádzal som ku druhej križovatke pre odbočenie na smer Mlynská dolina. Tam svietila červena, tak dlho, že som až zastal. Ešte si chvíľu počkal a až naskočila zelená, aj som sa rozbehol ale nepodarilo sa mi na prvý pokus pripnúť ľavú tretru, ale za jazdy som pravov ešte pridal a pokúsil sa o druhý a tretí pokus, kedy sa to podarilo a tak som pridal a šľapal do kopca. Musel som podradiť, dosť veľké stúpanie. Keď som došiel hore tak tam tiež svietila červená, akurát ako som prichádza sa zapla. Tak som ostavil a aspoň som sa vydýchal, no nebolo nič strašné.

Po pol minúte alebo aj viac naskočila zelená a tak som vyrazil, podarilo sa mi upnúť ľavp tretu na prvý krát a ešte som sa rozbehol ako sa dalo ale už to išlo dole kopcom tak ani netrebalo, samo to nabralo asi 40km/h potom to opäť išlo trošku hore kopcom, to som len trochu pridal a dostal som sa na rovinku. Takto to išlo až som pechádzal okolo Habánskeho mlynu a smerolva na križovatku pri patrónke. Tu akurát ako som prochádzal bola červená ale pár metrov predo mnou naskočila zelená, takže som plynule prešiel. Za križovatkou som potom zastavil lebo bolo od Habánskeho mlynu ku Patrónke trochu stúpanie a išiel som celú cestu od Mlynskej doliny. Napil som sa, trochu postál a vybral sa na posledný kúsok k bytu.

Pred nemocnicou na Kramároch je ale dosť veľké stúpanie, až take že v polovič som radšej zastavil, zosadol a zvyšok kopca som prešiel pešo. Pri nemocnici som nasadol, ešte trošičku bolo mierne stúpanie ale od križovatky pri Magurskej to už išlo dole kopcom až pred byt.

Štatistické údaje z celkovej trasy sú celková trasa 18,99 km, maximálna rýchlosť 52,7 km/h, priemerná rýchlosť 20,4km/h, celkový čas 55 minút, teplota na mieste bola 27,5°C, kalorie 460,0 a spálene tuky 49,266. Celkovom mám ku dnešenému dňu odjazdených 54 kilometrov a celkový čas 3 hodiny a 2 minúty.